Ceny ciepła spadną

Mamy dobrą wiadomość dla radomszczan. Ceny ciepła, produkowanego przez Zakład Ciepłowniczy w Radomsku, w tym roku dla większości odbiorców będą nieco niższe.

 

Nowa taryfa ciepła, która wchodzi w Radomsku od 16 kwietnia 2015r. będzie bardziej korzystna dla odbiorców, niż poprzednia. Gdyby radomszczanie zużyli taką samą ilość ciepła, jak w poprzednim roku rozliczeniowym, wówczas można byłoby powiedzieć, że cena ciepła spadła o 0.6 proc. - Oczywiście nie da się dokładnie powiedzieć o ile dany odbiorca zapłaci mniej, bo wszystko zależy od tego, jaka będzie zima i jak dużo ciepła ludzie będą potrzebować – mówi Jacek Nowak, kierownik ciepłowni. - Każdy będzie mógł sam przeanalizować swoje rachunki, nie mniej jednak w większości przypadków opłaty są korzystniejsze jak w poprzedniej taryfie.

Cena ciepła nie wzrasta, dzięki temu, że w ubiegłym sezonie węgiel w Polsce kosztował nieco mniej. Taryfę dla PGK zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki.

- Nie wiadomo, czy tak niską cenę ciepła uda nam się utrzymać w kolejnym sezonie, bo zamierzamy zainwestować w modernizację instalacji odpylania trzech kotłów w ciepłowni- mówi Wiesław Kamiński, prezes PGK – Ustalając ceny na kolejny sezon bierze się pod uwagę także wydatki.

Szczegóły dotyczące cen ciepła w załączeniu.

Tekst ostatnio zatwierdzonej taryfy – plik do pobrania

 

Ceny i stawki opłat dla odbiorców zasilanych ciepłem za pośrednictwem sieci ciepłowniczej SW1

 

Stawki opłat dla odbiorców zasilanych ciepłem za pośrednictwem sieci ciepłowniczej SW2

Ceny i stawki opłat nie zawierają podatku od towaru i usług (VAT).

Podatek VAT nalicza się zgodnie z obowiązującymi przepisami.