Przedwiośnie i wiosna to czas intensywnych porządków i remontów.

Tak poradzisz sobie z odpadami remontowymi i budowlanymi.

Wraz ze zbliżającą się wiosną rozpoczynają się intensywne prace porządkowe i remontowe. Porządkujemy swoje posesje oraz prowadzimy szereg prac remontowych, a nawet budowlanych.

Mimo obserwowanej od wielu lat rosnącej świadomości społecznej, dotyczącej segregacji odpadów każdemu chyba zdarzyło się natknąć na spacerze na dzikie wysypisko pośród zielonych łąk i drzew w lasach, a nawet na zielonych terenach miejskich. Musimy pamiętać, że najlepszą inwestycją w środowisko naturalne jest zadbanie o nie, a nie ma lepszej na to metody jak właściwe postępowanie z odpadami.

Dlatego przypominamy, że PGK Sp z o.o. w Radomsku prowadząc odbiór odpadów komunalnych od odbiorców indywidualnych umożliwia również bezpłatne przekazanie odpadów remontowych i budowlanych do naszego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Jeżynowej 40 w miejscowości Płoszów w Gminie Radomsko.

Nasi pracownicy czekają na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 18:00 oraz w soboty od 7:00 do 12:00.

Każdy mieszkaniec gminy i miasta Radomsko opłacający rachunek za odbiór odpadów może przywieźć do PSZOK-u odpady komunalne własnym transportem (samochód o dopuszczalnej masie całkowitej nie większej niż 3,5 tony) i ma prawo do nieodpłatnego przekazania odpadów remontowo – budowlanych do 1000 kg w roku dla jednego gospodarstwa domowego. Zdarza się, że w trakcie remontu pojawić się mogą odpady azbestowe w formie płyt eternitowych. Dla zbiórki tych odpadów prowadzone są dedykowane akcje przez podmioty uprawnione do prowadzenia takiej działalności.

Po przybyciu do PSZOK następuje weryfikacja osoby dostarczającej odpady na podstawie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Do PSZOK-u można także dostarczać samemu odpady, które są odbierane od mieszkańców z posesji zgodnie z harmonogramem odbiorów, jak:

  • Opakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, metalu, szkła oraz opakowania wielomateriałowe

  • Zużyte opony (8 sztuk/rok/gospodarstwo domowe)

  • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory

  • Odpady ulegające biodegradacji

  • Odpady wielkogabarytowe

  • Odpady tekstyliów i odzieży

  • Opakowania po środkach niebezpiecznych

Przekazać można także przeterminowane leki, które są zbierane także w wyznaczonych do tego punktach aptecznych.

Należy pamiętać, że powyższe odpady muszą zostać wcześniej posegregowane. W innym wypadku nie zostaną one odebrane. Tak jak odpady, których ilość, skład i charakter wskazują na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej (do których stosuje się odrębne przepisy w zakresie gospodarowania odpadami).

Szczegółowych informacji udziela także Biuro Obsługi Klienta i Sprzedaży pod nr tel. 44 682 68 56 wew. 21 lub 739 33 00 oraz adresem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin oraz szczegółowy wykaz odpadów przyjmowanych do punktu PSZOK znajdziecie Państwo pod poniższymi linkami:

Regulamin PSZOK

Wykaz Odpadów PSZOK

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Wyszukiwarka

 

 

 

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18