W środę 28 lutego na zaproszenie prezydenta Radomska Jarosława Ferenca do sali plenarnej Urzędu Miasta przy ul. Tysiąclecia 5 przybyli mieszkańcy zainteresowani informacjami dotyczącymi polityki cenowej prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku dla ciepła. Spotkanie to miało związek z irytacją mieszkańców wysokimi rachunkami, które otrzymali za ciepło zużyte przez nich w miesiącu styczniu.  Licznie przybyli na spotkanie korzystający z ciepła systemowego dostarczanego im przez miejską ciepłownię mieli okazję zadać pytania dotyczące ich sytuacji prezydentowi i przedstawicielom miejskiej spółki z prezesem Zbigniewem Rybczyńskim na czele.  

Prezydent Jarosław Ferenc rozpoczął spotkanie od odniesienia się do zarzutów jakie padły pod adresem spółki PGK w treści uchwały zgłoszonej przez radnych na ostatniej sesji rady miejskiej - uchwała miała jednocześnie rozpocząć dyskusję w temacie dzisiejszego spotkania. Prezydent następnie przedstawił pokrótce plany inwestycyjne spółki, które mają w przyszłości zmniejszyć koszty jej funkcjonowania. Wraz z prezesem Zbigniewem Rybczyńskim odpowiadał również na pytania mieszkańców.

 

Mieszkańcy domagali się natychmiastowego zmniejszenia opłat za miejskie ciepło. Prezydent wraz z prezesem zapewniali, że wszystkie opłaty są zgodne z obecnym taryfikatorem, a rachunki nie powinny znacząco różnić się od zeszłorocznych. Zwrócono również uwagę, że spółka poniosła straty nie podnosząc stawki za ciepło. W spotkaniu uczestniczyli także radni miejscy.

 

Prezydent zadeklarował, że w przypadku niejasności dotyczących faktur, jakie mieszkańcy otrzymali za dostawę ciepła, każdy przypadek będzie indywidualnie weryfikowany na wniosek mieszkańca. Prezes Rybczyński zapowiedział, że wniosek w sprawie nowych stawek taryfowych składany w najbliższych dniach do Urzędu Regulacji Energetyki obejmuje zmniejszenie opłaty za 1 GJ (gigadżul) energii cieplnej o około 7% Poinformował również, że prowadzone w Zakładzie Ciepłowniczym inwestycje doprowadzą do obniżenia kosztów funkcjonowania miejskiej Ciepłowni, a co za tym idzie obniżenie rachunków. W pierwszych miesiącach lata spółka zamierza wyjść z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 - to obecnie ok. 50% kosztów produkcji ciepła - spółka będzie mogła wtedy zmniejszyć taryfę za ciepło o kolejne 15%.

Mieszkańcy otrzymają również rekompensaty za okres, w którym z powodu awarii była przerwa w dostawie ciepła.

Wyszukiwarka

 

 

 

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18