W dniu wczorajszym prezydent Radomska Jarosław Ferenc wraz z prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniewem Rybczyńskim udali się na trening Sekcji Podnoszenia Ciężarów UMLKS Radomsko, gdzie trenowała wczoraj także tegoroczna wicemistrzyni Europy seniorek z Sofii Oliwia Drzazga. Była to doskonała okazja do przywitania naszej chluby w jej naturalnym środowisku - po prostu w domu. Oliwia jest stypendystką prezydenta Radomska, oraz podopieczną PGK, które od kilku lat wspiera jej rozwój. 

Wszyscy dali się ponieść sportowym emocjom, obserwując jak za przykładem swojej idolki trenują przyszli zdobywcy medali w wymagającej dyscyplinie podnoszenia ciężarów. 

Przypomnijmy, że Oliwia w ubiegły piątek wróciła z Mistrzostw Europy seniorek w Sofii, gdzie zdobyła swój pierwszy medal na zawodach tej rangi po przejściu do kategorii seniorskiej. Srebrny medal podopiecznej trenera klubowego Sławomira Bery był jednocześnie pierwszym zdobytym przez naszą reprezentację na tych Mistrzostwach.

  

Oliwia została wicemistrzynią Europy w kat. 49 kg, osiągając 170 kg w dwuboju. Z Sofii przywiozła także srebro za podrzut. To medale numer 800 i 801 (rwanie, podrzut, wyciskanie, dwubój) w historii polskich występów w ME, MŚ i igrzyskach olimpijskich wszystkich kategorii wiekowych.