Odbywające się w mieście imprezy plenerowe to doskonała okazja do prowadzenia konsultacji społecznych w ważnych dla mieszkańców sprawach. Aktualnie radomszczanie dużo uwagi poświęcają na dyskusje o modernizacji Zakładu Ciepłowniczego, czego dowodem były rozmowy toczące się na stoisku PGK podczas niedzielnego Ekopikniku "Czyste Powietrze dla Radomska". Podczas wydarzenia do dyspozycji gości odwiedzających stoisko PGK byli eksperci, którzy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące Ciepłowni. W międzyczasie, podobnie jak to było podczas Dni Radomska, eksperci i ankieterzy zbierali dane do ankiet dotyczących wybudowania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Podczas obu wydarzeń przeprowadzono ankiety z blisko 170 osobami.

W minioną niedzielę 30 czerwca Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku było organizatorem EKOPIKNIKU pod nazwą "Czyste Powietrze dla Radomska". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu działań dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Współorganizatorami było Miasto Radomsko oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku i Abrys

Ekopiknik był doskonałą okazją do wspólnej rodzinnej zabawy mieszkańców Radomska. Organizator zapewnił wiele atrakcji, jak gry, zabawy, występy artystyczne.

  

Spółka obecnie jest w trakcie modernizacji Zakładu Ciepłowniczego - trwają rozruchy technologiczne systemu kotłów gazowo-olejowych, a nowy miks energetyczny, którego celem jest zapewnienie radomszczanom bezpieczeństwa energetycznego, mają uzupełnić kocioł na biomasę oraz elektrociepłownia opalana paliwem alternatywnym RDF pochodzącym z odpadów produkowanych przez radomszczan. Ta ostatnia, zwana spalarnią instalacja, jest  źródłem ożywionej dyskusji w przestrzeni publicznej. Wśród mieszkańców pojawiają się zapytania i niepokoje, a Spółka w ramach prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowała już spotkania z ekspertami branży, mieszkańcami oraz wyjazd studyjny do jednej z instalacji funkcjonujących w Polsce - do Bydgoszczy. Pojawił się też cykl artykułów w lokalnym tygodniku. 

Teraz przyszedł czas na przeprowadzenie badania mieszkańców w postaci ankiet przygotowanych przez pracowników przedsiębiorstwa. W związku z tym podczas Dni Radomska i organizowanego przez PGK Ekopikniku na stoisku przedsiębiorstwa prowadzone były rozmowy i ankietowanie gości. Podczas niedzielnego wydarzenia ankiety wypełniło aż 69 gości, z czego 65 zostało wypełnione przez mieszkańców Radomska. Podczas niedawnych Dni Radomska na pytania ankieterów odpowiedziało 88 radomszczan i 11 osób zamieszkałych poza naszym miastem. Łącznie podczas obu wydarzeń na temat budowy ITPO wypowiedziało się 168 osób odwiedzających nasze stoiska. 

 

W najbliższych dniach dodatkowo w teren ruszą wyposażeni w specjalne identyfikatory ankieterzy, o czym poinformujemy. PGK cały czas prowadzi także akcję informacyjno-edukacyjną wśród mieszkańców miasta. 

Przypomnijmy, że na budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Spółka pozyskała blisko 150 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w postaci bezzwrotnej dotacji i niskooprocentowanej pożyczki i znajduje się w gronie kilkunastu przedsiębiorstw w Polsce, które taką nowoczesną instalację będzie mogło wybudować. Dzięki tej inwestycji dla mieszkańców spadną ceny za ciepło i gospodarowanie odpadami. Po uzyskaniu pozytywnej "decyzji środowiskowej", co ma nastąpić w IV kwartale tego roku Spółka będzie mogła przystąpić do dalszych kroków realizacji inwestycji. 

Wyszukiwarka

 

 

 

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18