Przedstawienie teatralne pt. „Wywrócona bajka o Kapturku” zakończyło projekt realizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3, w ramach otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Projekt obejmował między innymi przeprowadzenie przez pracownice Działu Ochrony Środowiska szeregu pogadanek, warsztatów o tematyce ekologicznej, jak również warsztaty z grą na tabletach pozwalające uczestnikom poznać tajniki prawidłowej segregacji odpadów.
Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Przedszkola nr 3 dziękujemy za udaną współpracę.
W Publicznym Przedszkolu nr 9 w Radomsku zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego dotyczącego właściwego gospodarowania wodą. Omówiona została tematyka wody pochodzącej z naszego ujęcia „Miłaczki”, jak również uświadamialiśmy przedszkolaków, jak bardzo w Polsce kurczą się zasoby wodne, a w szczególności w województwie łódzkim. Rodzice dowiedzieli się dlaczego dla dzieci woda jest zdrowsza niż kolejna herbata. Dużo pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom ekologiczne przedstawienie pt. „O czym marzą drzewa”, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Projekt, do którego zostaliśmy zaproszeni był zrealizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zakończony został cykl spotkań edukacyjnych w PSP nr 5 w Radomsku. Dzieci brały udział zarówno w warsztatach jak i w pogadankach o różnej tematyce z zakresu ochrony środowiska. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładów poświęconych tematyce wodnej, miedzy innymi jak oszczędzać wodę w swoim gospodarstwie domowym. Przeprowadzone zostały także warsztaty, podczas których wspólnie badaliśmy osad czynny i ściek oczyszczony powstające w naszej Oczyszczalni Ścieków. Uczniowie z zainteresowaniem szukali organizmów żywych znajdujących się w przedstawionym materiale do badań.
Uczniowie brali udział także w prelekcji poświęconej właściwej segregacji, czyli jak postępować z odpadami, aby móc wytwarzać z nich nowe rzeczy oraz jak segregować poprawnie, aby chronić naszą planetę.
Z naszej oferty skorzystali również rodzice, którzy na spotkaniu pt. „Dlaczego woda, a nie kolejna herbata?” pozyskali wiedzę na temat jakości wody pochodzącej z radomszczańskiego ujęcia wód podziemnych „Miłaczki”.
Mamy nadzieję, że spotkania, które zorganizowaliśmy w przyszłości przyniosą wiele korzyści oraz pomogą zrozumieć, jak dbać o przyrodę, aby mogła nas dalej cieszyć.
W miesiącu lipcu b.r. pracownice Działu Ochrony Środowiska rozpoczęły w Miejskim Domu Kultury warsztaty tematyczne prowadzone w ramach zajęć dla młodych radomszczan „Wakacje 2020”.
Poprzez zabawę przekazywałyśmy ważne tematy z zakresu ochrony środowiska.
Przeprowadzone zostały warsztaty z mikroskopem, podczas których można było zaobserwować, jakie organizmy znajdują się w ścieku nieoczyszczonym pochodzącym z radomszczańskiej Oczyszczalni Ścieków. Podczas kolejnych warsztatów dzieciaki mogły samodzielnie, oczywiście pod naszym nadzorem wykonywać ciekawe doświadczenia, równocześnie dowiadując się znaczenia nowych dla nich pojęć np. czym jest „napięcie powierzchniowe wody”, czy „siła adhezji”.
Strona 1 z 2
Wyszukiwarka
Telefony alarmowe
Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644
44 6824737
44 6824808
Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
+ 48 600 973 627 - Dyspozytor
lub
44 683 - 77 - 02
44 683 - 76 - 62